Obniżka! Podnośnik dwukolumnowy automatyczny łączony górą QJY4.0-D6B CASTEX Zobacz większe

Podnośnik dwukolumnowy automatyczny łączony górą QJY4.0-D6B CASTEX

QJY4.0-D6B

Nowy

8 954,00 zł

9 600,00 zł

-646,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


Podnośnik dwukolumnowy automatyczny łączony górą QJY4.0-D6B CASTEX

Dane techniczne:

- Moc silnika     2,2 [kW]
- Maks. wysokość unoszenia     1900 [mm]
- Maks. szerokość pojazdu     2480 [mm]
- Całkowita wysokość kolumny     3824 [mm]
- Czas unoszenia / opuszczania     45/25 [d]
- Minimalna wysokość ramienia     100 [mm]
- Zakres długości ramion     przednie 717 -1070 [mm], tylne 900 - 1380 [mm]
- Szerokość między kolumnami (wewnętrzna)     2880 [mm]
- Szerokość między kolumnami (zewnętrzna)     3260 [mm]
- Poziom hałasu     ≤ 70 [dB]
- Ciśnienie oleju     20 [MPa]
- Szerokość między wózkami     2660 [mm]
- Rodzaj napędu     elektro-hydrauliczny
- Lakierowanie (wg RAL)     5002, 1018
- Ilość oleju hydraulicznego     10 [l]
- Jakość betonu     B25
- Grubość betonu     300 [mm]
- Ilość kolum     2
- Waga netto / brutto     755/775 [kg]
- Temperatura pracy     -5/+40 [°C]
- System blokad     poczwórna automatyczna elektro-magnetyczna
- Typ oleju hydraulicznego     46
- Typ podnośnika     dwukolumnowy, automatyczny, łączony górą
- Wysokość kolumn     3824 [mm]

Automatyczny dwukolumnowy podnośnik samochodowy łączony górą CASTEX QJY4.0-D6B o udźwigu 4000kg przeznaczony jest do pracy z pojazdami osobowymi i dostawczymi których całkowita masa nie przekracza 4 ton.

Jest to w dużym zakresie zmodyfikowana wersja automatycznego podnośnika QJY4.0-D6A. O stabilność podnośnika i unoszonego pojazdu dba wzmocniona konstrukcja elementów nośnych i górna belka zwiększająca stabilność kolumn.

Zastosowanie konstrukcji nośnej podnośnika łączonej górą, poza zwiększeniem stabilności kolumn umożliwia całkowitą rezygnacje z dolnego połączenia. Rozwiązanie takie poza zlikwidowaniem konieczności przejazdu pojazdem po osłonie łączącej kolumny, ułatwia i optymalizuje prace pod pojazdem, znika konieczność omijania dolnego połączenia wszelkiego rodzaju wózkami narzędziowymi, dźwignikami skrzyń czy zlewarkowysysarkami oleju. Górne połączenie ułatwia utrzymanie czystości w strefie roboczej podnośnika oraz zwiększa żywotność elementów konstrukcyjnych takich liny synchronizujące, które dzięki przeniesieniu w górę z poziomu posadzki nie są narażone na zabrudzenia i kontakt z wilgocią. Konstrukcja łączenia górą została zaprojektowana tak by jeśli zajdzie taka konieczność (np.: zmiana warunków pracy, zmiana lokalu na niższy) istniała możliwość przerobienia podnośnika na model standardowy typu QJY4.0-D6A.

Podnośnik wyposażone jest w blokady bezpieczeństwa zaprojektowane w technologiSafetyOn, która została stworzona z myślą bezpieczeństwie użytkownika, jej głównym założeniem jest system blokad ciągle pozostających w pozycji zabezpieczającej, ich odblokowanie następuje tylko po wciśnięciu przycisku przez operatora. Gdy przycisk zostaje zwolniony blokady wracają do pozycji zabezpieczającej . Rozwiązanie to uniemożliwia pomyłkową dezaktywacje systemu zabezpieczeń i niweluje do zera możliwość niekontrolowanego opuszczenia pojazdu.

W urządzeniu wykorzystano szereg sprawdzonych rozwiązań optymalizujących tępo pracy Twojego warsztatu, jednym z takich rozwiązań jest zautomatyzowane sterowanie jednostka elektrohydrauliczna i systemem blokad bezpieczeństwa.

Obniżenie punktu chwytu łap do 92mm i możliwość płynnej regulacji wysokości pozwala na bezproblemowe unoszenie pojazdów o charakterze sportowym. Zakres regulacji chwytów podprogowych łap oraz komplet adapterów ułatwia prace z autami o podwyższonym zawieszeniu.

Montaż został uproszczony poprzez pre-instalację większości elementów już na etapie produkcji, a podnośnik zawiera komplet kotew montażowych.

Na etapie zamówienia istnieje możliwość zmiany zasilania podnośnika z napięcie 400V na napięcie 230V.

Wraz z podnośnikiem klient otrzymuje kompletną dokumentacje niezbędną do prawidłowego użytkowania i konserwacji, umożliwiającą zgłoszenie podnośnika od Urzędu dozoru Technicznego.

Cechy:

- udźwig 4000kg,
- łączenie górną belką,
- brak łącznika dolnego,
- obniżony punkt chwyt podprogowego z regulacją wysokości,
- zestaw adapterów podwyższających,
- zautomatyzowana obsługa,
- stabilna wzmocniona konstrukcja,
- blokady bezpieczeństwa w technologiSafetyOn,
- uproszczony montaż,
- kotwy montażowe w zestawie,
- opcjonalne zasilanie 230V,
- certyfikat CE.

Czym różni się podnośnik łączony górą od podnośnika łączonego dołem?                                   

Podstawową różnicą jest konstrukcja podnośnika. Liny synchronizujące, przewody elektryczne i hydrauliczne w podnośniku łączonym dołem są poprowadzone na poziomie posadzki i zabezpieczone osłoną przejazdową. W podnośniku o konstrukcji gdzie kolumny spinane są górą wszelkie elementy łączące przeniesione są na szczyt podnośnika, co umożliwia pozostawienie wolnego przejazdu pomiędzy kolumnami.

Jakie są wymagania dotyczące posadzki i instalacji?

Do instalacji podnośnika niezbędna jest posadzka betonowa typu C20/25 (dawna klasa B25) o grubości min 300 mm i wymiarach 1000mm x 4000mm oraz przyłącze elektryczne 400V/230V. Szczegółowe informacje i rysunek techniczny znajdziesz w zakładce DOWNLOAD.

Jaki olej hydrauliczny należy zastosować?

Należy zastosować 10 litrów oleju hydraulicznego typy HV/HL 46.

Produkty powiązane