Kompresor olejowy dwutłokowy jednostopniowy 150 litrów GG510 CASTEX

GG510 CASTEX

Nowy

2 189,00 zł

2 690,00 zł

-501,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


DARMOWA DOSTAWA - 24 MIESIĄCE GWARANCJIMoc silnika     3,0KM / 2,2kW
Zasilanie     230V / 50Hz
Pojemność zbiornika     150 l.
Typ     B-2800B
Wydajność efektywna     1570 obr/min
Tłoków / Stopni sprężania     2/1
Wydajność teoretyczna     320 l/min | 19,2 m3/h
Ciśnienie maksymalne     10 bar
Waga     92 kg
Wymiary     128x44x93 cm


Kompresor GG510 to zaawansowane urządzenie produkcji włoskiej, które zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest to idealne rozwiązanie dla blacharni oraz warsztatów wielostanowiskowych czyli wszędzie tam, gdzie obserwuje się duże zużycie powietrza.

Dwucylindrowa sprężarka tłokowa smarowana olejem o jednym stopniu sprężania wyposażona jest w:
- żeliwny cylinder,
- tłoki ze stopu aluminium,
- zawory ze stali nierdzewnej,
- chłodnicę powietrza oraz koło pasowe zapewniające optymalne chłodzenie sprężarki.

Cechy:

- wolnoobrotowy agregat zapewnia dłuższą żywotność - 1570 obrotów/min,
- zbiornik 150 litrów pomalowany proszkowo i zabezpieczony antykorozyjnie wyposażony w zawór spustu kondensatu,
- wyłącznik ciśnieniowy (presostat) z zaworem odciążającym oraz zabezpieczeniem termicznym chroni silnik przed przeciążeniem,
- pionowy reduktor ciśnienia z manometrem posiada dwa gniazda szybkozłączy,
- wytrzymałe koła jezdne poprawiają mobilność sprężarki.


1. Po jakim czasie należy dokonać wymiany oleju? I jakiego oleju użyć?


Pierwszą wymianę oleju należy przeprowadzić po ok. 50-100 godzinach pracy urządzenia. Następne wymiany oleju należy przeprowadzić co każde 200-300 godzin eksploatacji. Stosowanie się do powyższych wytycznych pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności urządzenia. Pompy sprężarkowe zaleca się zalewać olejem sprężarkowym LDAA 100 lub innym olejem przeznaczonym do kompresorów/ sprężarek tłokowych

2. Jaki dobrać idealny kompresor?

Najważniejszymi aspektami przy doborze odpowiedniego kompresora jest określenie, zapotrzebowania na powietrze wykorzystywanych urządzeń oraz ich zalecane ciśnienie robocze pracy i dopasowanie wydajności efektywnej (tłocznej) kompresora do tych parametrów. Warto zaopatrzyć się w kompresor, którego wydajność efektywna jest o co najmniej 30% większa od aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Rozwiązanie takie znacząco wydłuży żywotność sprężarki, i pozwoli na powiększenie parku narzędzi pneumatycznych bez konieczność wymiany kompresora na bardziej wydajny.

3. W jakie elementy należy zaopatrzyć się w celu stworzenia funkcjonalnej i bezpiecznej instalacji pneumatycznej?

Podstawowymi elementami każdej instalacji pneumatycznej poza kompresorem i optymalnym dla danego lokalu systemem rozprowadzenia powietrza są zespoły przygotowania powietrza, składające się z odwadniaczy przechwytujących ciecze skraplające się w zbiorniku sprężarki podczas procesu sprężania,  reduktorów pozwalających na zoptymalizowanie ciśnienia roboczego instalacji oraz naolejaczy dozujących odpowiednią ilość oleju pneumatycznego smarującego urządzenia pneumatyczne, takie jak: klucze udarowe, podnośniki pneumatyczne itp. Zespoły przygotowania powietrza oraz inne elementy instalacji takie jak przewody pneumatyczne, szybkozłączka, nyple dostępne są również w naszym sklepie internetowym.